Juhász Csongor a szombati 16 órakor kezdődő sorsoláson nemcsak gyermektársait jutatta értékes nyereményekhez, de ő maga is nagyszerű ajándékkal térhetett haza. A Milan Junior Camp jóvoltából egy egyhetes júliusi sportáboron való részvételt nyert, amiért lelkesen vállalta a szelvényhúzói szerepkört a színpadi sorsoláson.

A Magyarországon 2005 óta megrendezésre kerülő Milan Junior Camp, az A.C. Milan olasz labdarúgó klub hivatalos eseményeként nagy sikert mondhat magáénak: az elmúlt 6 évben közel kétezer 6-16 év közötti magyar gyermek (fiúk és lányok egyaránt) lehetett részese egy olyan, a világ számos országában már évek óta folyó szakmai programnak, amely a sportban az oktatás és nevelés fontos eszközét látja, amely a labdarúgást olyan lehetőségnek tekinti, amelyen keresztül a fiatalok helyes életmodelt, pozitív életszemléletet és másokkal szembeni konstruktív magatartásformákat sajátíthatnak el.
A pozitív visszajelzések - ideértve labdarúgó szakmai véleményeket is - hatására a World Camp úgy döntött, hogy 2011-ben az eredeti programot továbbfejlesztve ismét megszervezi a sporttábort.
A tábor célkitűzése változatlan: a labdarúgás népszerűsítése mellett a fiatalok számára helyes életmodellt, pozitív magatartásformákat mutasson, segítséget adva a gyermekeknek abban, hogy megtanulják kezelni sikert és a kudarcot egyaránt, megismerjék az együttműködés különböző formáit és eközben lehetőségük nyíljon a futball titkainak, fortélyainak elsajátítására is. |