Sportágválasztó Magazin

Címke: Aranyérem

Kajak-kenu – 6 arany, 1 ezüst, 2 bronz a vb-n

2018. augusztus 26. | Sportágválasztó

Magyarország a második helyen végzett az éremtáblázaton a portugáliai Montemor-o-Velhóban megrendezett kajak-kenu világbajnokságon. Csak a nagy rivális németek tudták megelőzni Hüttner Csaba szövetségi kapitány csapatát. A magyarok hat arannyal, egy ezüsttel és két bronzzal zárták a világbajnokságot.

Kajak-kenu: Kozák Danuta megállíthatatlan

2018. augusztus 25. | Sportágválasztó

A magyarok három aranyérmet szereztek a szombati döntőkben a portugáliai Montemor-o-Velhóban zajló kajak-kenu világbajnokságon.

Ha 200 pillangó, akkor Magyarország

A férfiak után a nőknél is elhoztuk az aranyérmet 200 pillangón!

2018. augusztus 7. | Sportágválasztó

Hat év után újra sikerült duplázni 200 pillangón. A Glasgow-i úszó Európa-bajnokságon, egy nappal azután, hogy Milák Kristóf nagy fölénnyel aranyérmet szerzett ebben a versenyszámban, Kapás Boglárka remek taktikával hajrázta le a szám specialistáit.

Pillangó: magyar arany és ezüst

Milák Kristóf arany-, Kenderesi Tamás ezüstérmet nyert az Európa-bajnokságon!

2018. augusztus 5. | Sportágválasztó

A két magyar klasszis hozta a papírformát: Milák Kristóf arany-, Kenderesi Tamás ezüstérmet szerzett 200 pillangón, a glasgow-i Európa-bajnokság harmadik napján. Legutóbb hat éve fordult elő, hogy az úszó Eb egyik versenyszámában magyar sportoló végezzen az első és második helyen is.

Erődemonstráció a világbajnokságon

Összesen 10 aranyérmet nyertek a magyar fiatalok a kajak-kenu világbajnokságon!

2018. július 30. | Sportágválasztó

Szenzációs teljesítményt nyújtott a magyar kajak-kenu válogatott a 2018-as ifjúsági és U23-as világbajnokságon. A magyar fiatalok, a bulgáriai Plovdivban rendezett vb-n 10 aranyérmet nyertek, többet mint az éremtáblázat második helyén végző kanadaiak és a harmadik németek összesen!

Aranyérmesek a lányok

Európa-bajnok lett a magyar női öttusa-csapat!

2018. július 22. | Sportágválasztó

Kiválóan szerepeltek a magyar lányok a székesfehérvári öttusa Európa-bajnokságon. Egyéniben Kovács Sarolta bronzérmet szerzett, az Alekszejev Tamara, Földházi Zsófia, Kovács Sarolta alkotta magyar csapat pedig a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Egyetemi világbajnoki cím

Weiler Virág tájfutó egyetemi világbajnoki címet nyert, sprint távon

2018. július 20. | Sportágválasztó

Weiler Virág, önmagát is meglepve győzött Finnországban, hihetetlenül szoros versenyben. A tájfutó Egyetemi Világbajnokságok történetében ez az első magyar aranyérem.

Világbajnok Magyarország

A magyar junior női kézilabda-válogatott megnyerte a világbajnoki döntőt

2018. július 14. | Sportágválasztó

Az U20-as női kézilabda-világbajnokságok történetében harmadszor jutott döntőbe a magyar válogatott, az előző két alkalommal be kellett érnie az ezüstéremmel. Az idei, debreceni világbajnokságon a lányok minden meccsüket megnyerték, legtöbbször nagy gólkülönbséggel. Igen, a döntőt is. Világbajnokok!

Magyar Eb-csúcs

Soha nem szerzett még 12 aranyérmet Magyarország junior úszó Eb-n. Eddig.

2018. július 9. | Sportágválasztó

Milák Kristóf ezúttal is elképesztő volt. A zárónapon 12 perc alatt kétszer győzött, előbb 200 gyorson, majd 100 pillangón. Összesen négyszer állt a dobogó tetején, míg Késely Ajna öt aranyérmet vihet haza a junior Európa-bajnokságról! Tényleg fényesnek tűnik a magyar úszósport jövője.

„Csirkebox”, dopping, arany?

8. országos bajnoki címem története

2018. július 6. | Makai Viki

12 órás, éjszakai futóverseny szubjektív története, melyből kiderül, milyen mentális és fizikai küzdelmekre számíthat, aki két héttel egy 200 km feletti verseny után szeretne 100 km feletti távon bajnok lenni; és hogy a sok kiszámíthatatlan dolog után tud-e olyan történni, amire legmerészebb álmomban sem gondoltam volna… (Tud.)

Címvédés rajt-cél győzelemmel

Aranyérmet nyert Gárdonyi Csilla az ifi Európa-bajnokságon

2018. július 2. | Sportágválasztó

A tájfutó ifjúsági Európa-bajnokság a sprint versennyel kezdődött Bulgáriában. Gárdonyi Csilla fantasztikus versenyzéssel védte meg Európa-bajnoki címét. Másnap Szuromi Hanga szerzett bronzérmet (Gárdonyi Csilla negyedik lett), végül Magyarország az éremtáblázaton 6., a pontversenyben 4. lett.

Aranyérmes a férfi kardcsapat

27 év után nyertünk csapatban Európa-bajnoki címet!

2018. június 22. | Sportágválasztó

Utoljára 1991-ben voltak Európa-bajnokok csapatban férfi kardozóink. A Decsi Tamás, Gémesi Csanád, Szatmári András, Szilágyi Áron összeállítású magyar válogatott nagyszerű vívással, fölényes győzelmekkel szerezte meg az Európa-bajnoki aranyérmet.

Liza! Aranyérem! Megint.

Pusztai Liza kardozónk tényleg elképesztő éremkollekcióval rendelkezik

2018. április 6. | Sportágválasztó

Pusztai Liza mindössze 17 éves, kadet és junior korosztályban is van már jó néhány érme világversenyekről, és persze felnőttként is. A veronai kadet és junior vívó világbajnokságon juniorként már szerzett egy bronzérmet, a kadetek között pedig (újra) aranyérmet, méltón búcsúzva a korosztálytól.

Aranyérem Párizsból

A junior Palkovits István magabiztos győzelmet aratott az iskolai mezeifutó vb-n

2018. április 5. | Sportágválasztó

Szép magyar siker született a párizsi ISF mezeifutó világbajnokságon. Az iskolai verseny 5500 méteres távját Palkovits István nyerte, jelentős előnnyel célbaérve a 145 indulót felvonultató futamon.

Veres sikerek

Amszterdamban folytatták a felkészülést kick-boxosaink

2018. március 28. | Sportágválasztó

A kick-box világszervezet, a WAKO világkupa-sorozatába tartozó nyílt holland bajnokságon négy világbajnokunk (a tavalyi, hazai rendezésű vb-n emlékezetes sikereket elért magyar felnőtt válogatott négy tagja) vett részt, és valamennyien dobogóra állhattak a pointfighting küzdelmeket követően.

Aranycsapat? Bármikor!

Junior párbajtőrcsapatunk az Eb után a világbajnokságon is diadalmaskodott!

2018. április 3. | Sportágválasztó

A veronai kadet és junior vívó világbajnokságon az Andrásfi Tibor, Debnár Gergely, Koch Máté, Nagy Dávid összeállításban pástra lépő, junior férfi párbajtőrcsapat aranyérmet szerzett! Egy hónapja, Szocsiban, az Európa-bajnokságon is aranyérmesek voltak junior párbajtőrözőink. Aranycsapat. Bármikor.

Régóta vágyott aranyérem

2001 óta először szerzett magyar súlyemelő aranyérmet világversenyen!

2018. április 2. | Sportágválasztó

Magát Krisztina az ezüstérmet célozta meg a bukaresti súlyemelő Európa-bajnokságon, végül az utolsó pillanatban veszítette el az összetett aranyérmet. Szakításban így is megvan az arany, lökésben az egyéni csúcs. Összetettben pedig az ezüst. Gratulálunk!

I. Országos Sport XXI Korcsolya Fesztivál

Olimpikonjainkkal is találkozhatsz!

2018. március 2. | Sportágválasztó

A fesztiválra 225 gyermek nevezett az egész országból. Olyan 4–9 évesek, akik a Sport XXI Alap Korcsolya Programot követő tagszervezetekben részesülnek korcsolyaoktatásban, azaz még nem leigazolt versenyzők. Az eseményre – ahol olimpikonjainkkal is találkozhatsz – a belépés ingyenes.

Szenzáció! Történelmi arany atlétikában!

Még soha nem nyert magyar atléta aranyérmet világbajnokságon

2018. március 3. | Sportágválasztó

A súlylökő Márton Anita aranyérmet szerzett a Birminghamben zajló fedettpályás atlétikai világbajnokságon. A 19,62 méter új országos csúcs, ráadásul a világ idei legjobb eredménye.