Az MTK számos sikeres szakosztályt működtet, a rövidpályás gyorkorcsolya terén végzett munka minőségét 2018 tavaszán mi jellemezné jobban, mint a tény, hogy a téli olimpián aranyat szerző magyar váltóból Liu Shaolin Sándor és Liu Shaoang is az MTK sportolója.

Shaolin-varázslat

Liu Shaolin Sándor ezüstérmet nyert összetettben a short track vb-n

2018. március 18. | Sportágválasztó

Liu Shaolin Sándor nem szerzett érmet az egyéni számokban (negyedik lett 1500-on, hatodik 1000 méteren), és a csapattal sem. Mégis éremmel térhet haza Montrealból, hiszen megnyerte a 3000 méteres szuperdöntőt. Megnyerte és így ezüstérmes lett. Elmagyarázzuk.

Emlékezetes pillanatok

A phjongcshangi téli olimpiáról

2018. február 26. | Sportágválasztó

Emlékezetes marad számunkra az idei téli olimpia. Magyarország megszerezte első aranyérmét a téli olimpiák történetében. Rövidpályás gyorskorcsolyázóink további pontokat is szereztek, a korábbi magyar pontszámrekordot is megdöntve. De nemcsak ők vitték hírünket...

Aranyérem a téli olimpián!

Magyarország megnyerte az 5000 m-es férfi váltót!

2018. február 22. | Sportágválasztó

Rövidpályás gyorskorcsolyázóinban bíztunk a phjoncshangi téli olimpiát megelőzően, és ők szállították is az eredményeket. Liu Shaolin Sándor 5. lett 1500 m-en, Jászapáti Petra 6. 1000 m-en, a női váltó 4. helyen végzett (3000 m), a férfi váltó (5000 m) pedig aranyérmes lett, olimpiai rekorddal!

Újra Liu Shaolin Sándor!

A korábbi 5. hely mellé most még egy 5. hely!

A rövidpályás gyorskorcsolyázó Liu Shaolin Sándor volt az első pontszerzőnk a phjongcshangi téli olimpián, 1500 m-en végzett az 4. helyen. 1000 méteren is A-döntőbe jutott, ott kizárták, végül 8. lett. Az 500 m elődöntőjében harmadik lett, így a B-döntőbe került, ahol megnyerte a futamot.

Vigyázó szemetek Phjongcshangra vessétek!

Még pontosabban a Gangneung Arénára

A phjongcshangi téli olimpián eddigi pontszerzéseink helyszíne a Gangneung Aréna volt, itt versenyeznek ugyanis rövidpályás gyorskorcsolyázóink. Ma is itt negyeddöntőzik (és...) Keszler Andrea, Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor, és az A-döntőben áll rajthoz a magyar váltó. Meglesz az érem? Szurkoljatok!

Visszaszámlálás... jöhetnek az érmek!

Van már 6., 5., 4. helyünk a téli olimpián, csütörtökön érmet is szerezhetünk.

2018. február 21. | Sportágválasztó

A magyar női váltó a negyedik, azaz pontszerző helyen végzett 3000 méteren, Keszler Andrea negyeddöntőbe jutott 1000 méteren, és mindkét Liu-testvér ott lesz az 500 méter negyeddöntőjében, csütörtökön!

Liu Shaolin Sándor újra döntőbe került!

Ott kizárták, így végül a 8. helyen végzett.

2018. február 17. | Sportágválasztó

Múlt szombaton 1500 méteren végzett az 5. helyen Liu Shaolin Sándor, megszerezve Magyarország első pontjait a phjongcshangi téli olimpián. Kedden megnyerte a selejtezőfutamát, reménykedve vártuk tehát a mai negyeddöntőt. Végül egészen a döntőig menetelt, ott azonban kicsúszott és kizárták.

Közelebb az újabb pontszerzéshez

Összefoglaló a téli olimpia magyar vonatkozású eseményeiről – február 13.

2018. február 14. | Czire Attila

A sikeres szombati kezdés után a keddi napot is nagyon vártuk, hiszen sok magyar indulónak szurkolhattunk. Alpesi sí, sífutás, gyorskorcsolya és természetesen leginkább a rövidpályás gyorskorcsolya: két lányunk már a negyeddöntőben, a Liu-testvérek a selejtezőkben, és a váltónk is bemutatkozott.

Téli olimpia – kedd, február 13. – élő hírfolyam

Cikkünk folyamatosan frissül.

2018. február 13. | Sportágválasztó

Lesz-e újabb pontszerzés? Ma több sportágban is érdekeltek vagyunk: férfi szuperkombináció (alpesi sí), rövidpályás gyorskorcsolya női 500 m döntő, illetve férfi 1000 m selejtező és 5000 m férfi csapatváltó, férfi sífutás (sprint) és végül 1500 méter férfi gyorskorcsolya.

Jól kezdtük a téli olimpiát

Van minek örülni az első nap után

2018. február 11. | Czire Attila

A téli olimpia számunkra a rövidpályás gyorskorcsolyázóink rajthoz állásával kezdődött el, és elmondhatjuk, hogy igazán jó kezdés volt! Olimpiai pontokat szereztünk férfi 1500 méteren, női 500 méteren mindkét versenyzőnk bejutott a keddi döntőbe, női váltónk pedig a jövő keddi B-döntőbe!