Sportágválasztó Magazin

Címke: SUP

Magyar világbajnoki aranyérem SUP-ban

2018. november 30. | Sportágválasztó

Világbajnoki aranyérmet nyert Hasulyo Dániel. A magyar klasszis a SUP-világbajnokságon a technical versenyszámban (5 km) győzött. Ugyanezen a távon testvére, Hasulyo Bruno, a negyedik helyet szerezte meg a kínai Wanningban zajló világversenyen.

Vizesgála – Ez volt az év vízisport-ünnepe!

2018. november 26. | Sportágválasztó

Az egy négyzetméterre jutó bajnokok száma még sosem volt olyan magas, mint a Duna Arénában a Vizesgálán. Az eseményen a szurkolók 46 sztársportoló látványos bravúrokkal teli show-műsorát nézhették végig. A gála előtt a ’kilométerhiányos’ nézők maguk is csobbanhattak a világ egyik leggyorsabb versenymedencéjében, az Ötpróba amatőr úszóversenyén.

Víziparádé a Duna Arénában: bajnokok a Vizesgálán

2018. október 18. | Sportágválasztó

A tavalyi zajos siker után idén is a vízi sportok hazai sztárjainak showműsorával várja a sportbarátokat a Vizesgála, amelyre az esemény rangjához méltó helyszínen, a Duna Arénában kerül sor. A november 25-én megrendezett gálán több mint 30 olimpiai, világ- és Európa-bajnok méri össze az erejét egy-egy barátságos meccs vagy bemutató erejéig, összesen 7 sportágban.

Már hazai vizeken is hódít a SUP

Kövér Márton világbajnok az új sportágról

2018. október 10. | Sportágválasztó

Már a Balatonon és a Dunán is egyre többször tűnik fel egy korábban sosem látott, érdekes sporteszköz, amelyen állva eveznek. Ez nem más, mint a SUP (stand up paddle), más néven állószörf. Az új sportágról mesélt nekünk Kövér Márton, sokszoros világbajnok kenus, aki az egyre szaporodó hazai SUP-versenyeken is egyik érmet zsebeli be a másik után.

Szigetkerülés SUP-pal!

Kövér Márton, sokszoros világ- és Európa-bajnok kenusunk SUP-on tette meg a 72 km-t!

2018. április 21. | Sportágválasztó

A Merkapt SE színeiben versenyző Kövér Márton a Szentendrei-sziget-kerülő verseny 72 km-es távját SUP-on, azaz állószörfön evezte végig, amit még senki nem tett meg előtte. Az egyedülálló teljesítményhez kellettek a megfelelő időjárási körülmények is, de tervei szerint jövőre is SUP-pal indul majd.