Élen a hokivébén

A magyar U18-as jégkorong-válogatott elveszítette a veretlenségét, mindössze egy góllal alulmaradva a házigazdákkal szemben a kijevi Divízió 1/B világbajnokságon. Jobb gólkülönbségének köszönhetően (három kör után a legtöbb lőtt és a legkevesebb kapott góllal) még mindig a csoport élén áll.

A magyar U18-as jégkorong válogatott magabiztosan győzte le a román csapatot a szombati nyitónapon (5:0), majd másnap meglepően simán verte az olaszokat is (4:0).

Kedden a házigazda ukránok következtek, egyúttal az eddigi legnehezebb mérkőzés a világbajnokságon. A döntetlenre (1:1) végződött első harmadot követően a második már az ukrán válogatotté volt (2:0), és még a harmadik elején is kaptunk egy gólt. A magyar csapat nagyot küzdött, háromgólos hátrányból is visszajöttünk, az utolsó percekben nagy tűzijátékot rendezve az ukrán kapu előtt, de az egyenlítés nem sikerült.

A harmadik kör után négy csapat áll 6 ponttal az élen, Magyarország, jobb gólkülönbségének köszönhetően vezeti a csoportot.