Fucsovics ATP-tornát nyert

Fucsovics Marci ma Taróczy Balázs nyomdokaiba lépett. Utóbbi 34 évvel ezelőtt jutott be ATP-torna döntőjébe, 36 éve nyert ATP-tornát, 38 éve nyerte meg a genfi ATP-versenyt. Azóta nem tudott magyar teniszező hasonló eredményt felmutatni, egészen a mai napig. Fucsovics így már 45. a világranglistán!

Már a döntőig zajló menetelése is elképesztő volt – leginkább Wawrinka lemosása –, a döntőben pedig azzal a német Peter Gojowczykkal (47.) meccselt, aki már harmadik ATP döntőjét játszotta, és nem mellesleg három éve a US Openen simán legyőzte Marcit.

Most erre esélye sem volt, a magyar teniszező magabiztos játékkal 6:2, 6:2 arányban felülmúlta ellenfelét, a magyar tenisz óriási sikerét aratva ezzel.