A magyar kajak-kenu válogatott megkezdte az éremgyűjtést a Belgrádban zajló kajak-kenu Európa-bajnokságon. Női kajak négyesünk 500 méteren szerzett aranyérmén kívül két ezüst és egy bronz az első nap termése.

A magyar csapat első érmét Kopasz Bálint szerezte, aki kajak egyesben a legjobb idővel került az 1000 m döntőjébe. A döntőben 500 méternél kezdett el nagyobb tempót menni a fiatal magyar versenyző, folyamatosan jött fel a vezető portugálra, de befogni nem tudta, így ezüstérmet szerzett az olimpiai számban.
A Kárász Anna, Kozák Danuta, Medveczky Erika, Bodonyi Dóra női kajak négyes – a szintén olimpiai szám – 500 méteren úgy nyerte meg az aranyérmet, hogy ebben az összeállításban ezen a héten ültek össze először! A rajtot nem kapták el jól, a féltávnál sem vezettek, a hajrában viszont robbantottak és nagy fölénnyel győztek.

Takács Tamara kajak 1000 méteren ezüstérmet szerzett, mindössze 0,1 másodperccel lemaradva a győztes német versenyzőtől.

A Pupp Noémi, Csipes Tamara kajak páros harmadik helyen végzett 1000 méteren, úgy, hogy a 19 éves Pupp Noéminek ez az első felnőtt világversenye!

Vasárnap újra magyar győzelmekért és érmekért szoríthatunk!