Rovat: Példakép

A jégkorongkapu őre: Márkus Levente

A 17 éves, utánpótlás-válogatott hokikapussal beszélgettünk

2018. január 16. | Góczán Bettina

Levente mai tizenéves, miközben az UTE utánpótlás-sportolója, kiemelkedő eredményekkel. Négy éve válogatott jégkorongkapus. Kanadában az UTE U16 csapatával megnyerték a KIBIT Tornát, EBEL junior liga második helyezettek, U16 magyar harmadik helyezettek. tovább →

A magyar lányok megmutatták!

Négy tizenéves női versenyzőnk volt a téli olimpián!

2018. február 25. | Sportágválasztó

Miközben – érthető módon – leginkább a történelmi aranyéremről, és az azt szerző magyar férfi rövidpályás gyorskorcsolyázókról esik szó a phjongcshangi téli olimpia kapcsán, ne feledjük el azt sem, hogy négy olyan női sportoló is képviselte a magyar színeket, akik még nincsenek 20 évesek. tovább →

A Nagy Sportágválasztótól az olimpiai kerettagságig

Bekerült az olimpiai A-keretbe a 17 éves sportlövő, Gáspár Lalita

2017. december 6. | Sportágválasztó

10 éves volt, amikor a Nagy Sportágválasztón megismerkedett a sportlövészettel. Beleszeretett a sportágba, így került a lövészegylethez. A lelkesedéshez korát meghazudtoló higgadtság társul, nem véletlen, hogy a felnőttmezőnyben is vannak már szép eredményei. tovább →

Egy modern királyi íjász: Márton Dávid

Február közepe óta Európai Bajnoki Bronzérmes.

2018. március 2. | Góczán Bettina

Márton Dávid 13 éves gimnazista, Pilisjászfalun él a családjával. Felsorolni is öröm eddigi eredményeit és helyezéseit. EIAC 2018-IFAA Terem Európa Bajnokság, Európa-bajnoki bronzérem, 2018. 02. 15–18. – Fiú, gyermek olimpiai kategória. Felsőörs IFAA Országos bajnokság, II. hely, 2018. január 27-én. tovább →

Hozmann Szonja 16 évesen a téli olimpián!

Alpesi síben képviseli Magyarországot

2018. január 23. | Sportágválasztó

Miklós Edit sérülésével a magyar csapat a legjobbját veszítette el alpesi síben. Remek világkupa-szereplésének köszönhetően olimpiai hetedik helyezett sízőnk egy plusz női kvótát szerzett. A Szövetség döntött: a két női kvótából az egyiket Hozmann Szonja kapja a phjongcshangi téli olimpiára. tovább →

Jászapáti Petra

A magyar short track válogatott tagja

2018. február 17. | Sportágválasztó

Jászapáti Petra Szegeden született, 1998. december 31-én. Van egyéni bronzérme is Világkupán, 1000 méteren, de eddig a legtöbb sikert a 3000 méteres női váltó tagjaként érte el. Váltóban világbajnoki és Európa-bajnoki ezüstérmet is szerzett. tovább →

Liu Shaolin Sándor

„A célom az volt, mint minden kisgyereknek, hogy olimpiai bajnok legyen egyszer...”

2018. február 10. | Sportágválasztó

Budapesten született, 1995-ben. Édesanyja magyar, édesapja kínai. Magyar válogatott. 2016-ban, Szöulban, a rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokságon aranyérmet szerzett 500 m-en. 2017-ben ott volt a Téli Sportágválasztón, 2018-ban éppen a rendezvény napján repült Phjongcshangba, a téli olimpiára. tovább →

Maróty Mariann Mimi

A helytállás a cél a téli olimpián

2018. február 11. | Sportágválasztó

A 19 éves lány már többszörös magyar bajnok, és bár cél az egyre jobb nemzetközi szereplés, az olimpiai pontszerzés természetesen nem szerepel az elvárások között. Óriási dolog, hogy ott lehet a téli olimpián, tiszta szívből szurkolunk neki is a minél jobb eredményért. tovább →

Szigetkerülés SUP-pal!

Kövér Márton, sokszoros világ- és Európa-bajnok kenusunk SUP-on tette meg a 72 km-t!

2018. április 21. | Sportágválasztó

A Merkapt SE színeiben versenyző Kövér Márton a Szentendrei-sziget-kerülő verseny 72 km-es távját SUP-on, azaz állószörfön evezte végig, amit még senki nem tett meg előtte. Az egyedülálló teljesítményhez kellettek a megfelelő időjárási körülmények is, de tervei szerint jövőre is SUP-pal indul majd. tovább →

Tóth Ivett

Tóth Ivett

19 éves az egyetlen műkorcsolyázónk az olimpián

2018. február 12. | Sportágválasztó

Korábbi sérülése miatt nem a legjobban sikerült Tóth Ivett számára a moszkvai Európa-bajnokság, de végül bemutathatta a kűrt, így a Szövetség úgy döntött, hogy ő vehet részt a phjongcshangi téli olimpián (a kvótát is ő szerezte egyébként). tovább →

Vizesgála: visszatapsolva

2018. szeptember 27. | Sportágválasztó

A tavalyi zajos siker után idén közkívánatra ismét jön a Vizesgála. Az igazi sztárparádét ígérő show ezúttal november 25-én, az impozáns Duna Arénában várja a sportbarátokat. Az eseményre látogatók délelőtt élsportolókkal úszhatnak egy medencében, délután pedig olimpiai, világ- és Európa-bajnokok sportbemutatóit láthatják, és barátságos meccseken szurkolhatnak. tovább →