A játékok első napján a szkanderosok megkezdték a küzdelmeket.

• 21:33

Ezüstérmes portré. Kőváriné Ivánfi Brigitta, szkanderos. A magyar klasszis 2. lett a Nomád Világjátékokon. (fotó: Vörös Nándor)

• 18:58

Bóné Zoltán, a Nemzeti Versenysport Szövetség főtitkára szerint Kirgizisztánban egy sokszínű világverseny zajlik. „Ez már a harmadik Nomád Világjátékok. A tradicionális sportágakon kívül profi sportolók is jelen vannak. Sokszínű globális multisport eseménnyé nőtte ki magát a Nomád Világjátékok, amelyen öt földrész nyolcvan országa képviselteti magát, és amely keretében egy etno kulturális fesztivált is megrendeztek a helyiek”- mondta a Magyar Sportolói Csapat vezetője.

• 18:07

Orbán Viktor miniszterelnök a Nemzeti Versenysport Szövetség delegációjával és szumósokkal szelfizett.

• 14:26

Orbán Viktor miniszterelnök a Nomád Világjátékokon. (Fotó: Vörös Nándor)

• 13:26

Kőváriné Ivánfi Brigitta ezüstérmet szerzett a III. Nomád Világjátékokon. A magyar versenyző a nők 75 kilogrammos kategóriájában, bal kézzel lett második. (fotó: Vörös Nándor)

• 9:56

Két pontszerző helyezés. Kőváriné Ivánfi Brigitta jobb kézzel a 4. helyen végzett a 75 kilósok között, míg Bauman Ádám a 105 kilogrammos mezőnyben ugyancsak 4. lett. Ivánfi Brigitta még ma döntőzik bal kézzel.

• 8:57

Megvan az első magyar érem az idei Nomád Világjátékokon – ezt a szkanderosoknak köszönhetjük. Kőváriné Ivánfi Brigitta bal kézzel bejutott a fináléba, így egy ezüstje már biztosan van a magyar küldöttségnek.